Evlilikler bazen öyle kilitlenir ki ne bir adım ötenizi görürsünüz, ne de bütün bir geleceğinizi… Kafanızda hep aynı soru dönüp durur, acaba yanlış bir evlilik mi yaptım? Acaba yol yakınken dönmeli miyim? Boşanmalı mıyım? Yoksa bunlar her evlilikte olan sorunlar mı? Mutsuzsunuzdur ama bu ne kadar devam eder, yoksa krizler çözülmek bir kenara daha da büyür ve evlilik iyicene içinden çıkılmaz bir düğüm haline mi gelir bir fikriniz yoktur. Boşanma ve evliliği kurtarmak adına bu sorular o kadar kafanızı meşgul eder ki doğru cevap ne, keşke biri çıkıp karşıma söylese dersiniz. Yardıma o kadar ihtiyacınız vardır ki ancak kime gerçekten güvenilir bir türlü emin olamazsınız. Tek bir şey dışında hiçbir şeyden emin değilsinizdir, o da artık böyle yürümüyor…

Boşanma ve evliliği kurtarmak adına gelen pek çok kişi bu duygu durumla gelmektedir. Mesele kişiye kendi kararlarını verdirecek sağlıklı bir duruş sergilemek ve doğru evliliğin tanımının ne olduğunu bir kere daha gözden geçirmektir. Bundan sonra ise evliliğin yürümez hale gelmesindeki sebepler evlilik uzmanı psikoterapistler tarafından analiz edilerek kişiyle paylaşılır. Sorun bir sınır problemi midir, bir kişilik problemi midir, bir iletişim problemi midir, ne olmuştur da tablo bu kadar kararmıştır, bunun teşhisi hayatidir. Ve kişiler çoğunlukla bu duygu durum içindeyken bunun ayırdına varamazlar, hele ki boşanmak gibi her anlamda önemli ve kritik bir kararı verebilmek konusunda ne yeterince güçlü ne yeterince emindirler. Kararın verilmesi adına doğru noktaların analizi, kişinin bireysel sağlığının toparlanması ve evlilik içi veya dışı yol haritasının çizilmesi adına profesyonel destek sunulmaktadır.

Boşanmak veya devam etmek… Devam ederse nasıl devam etmek? Bu zor sorulara sizi anlamış aynı zamanda insan psikolojisiyle ilgili bilimsel araştırmalara dayanan bir bakış açısı sunarak cevabı sizin bulmanızı sağlamaya çalışıyoruz.